DHI Saç Ekimi, “doğrudan saç ekimi” ya da “kalem tekniği” gibi isimlerle anılan bir saç ekimi uygulamasıdır. DHI, FUE Saç Ekim Yöntemi ile toplanan saç köklerinin, özel geliştirilmiş kalemler kullanılarak daha kısa sürede ekilmesini sağlayan bir uygulamadır. DHI kalemi sayesinde kanal açma ve köklerin ekim işlemi aynı anda gerçekleştirilmektedir. Operasyonda özel geliştirilmiş kaleme benzeyen medikal bir alet kullanıldığı için, uygulama “Kalem tekniği” olarak bilinmektedir.

DHI Saç Ekimi , FUE Saç ekim yönteminin bir çeşidi olup, tek farkı saç köklerinin, göğüs ve sakal kıllarının, özel yapım 0,5-0,7 mm çapındaki FUE iğneleriyle çıkarılarak, Saç Ekim Kalemi olarak bilinen Hair Pen / Choi İğne içerisine yerleştirilmesi ve direkt olarak, el değmeden, saç ekimi yapılacak deri altına istenilen yön verilerek yapılan saç ekim yöntemidir.

DHI Tekniği ile saç ekiminde ; Saçlar, direkt olarak, kalemle yön verilerek yerleştirildiği için ertesi günü yıkama işlemi yapılabilir.1 hafta gibi kısa sürede tamamen iyileşme işlemi tamamlanır.

DHI Tekniği ile Saç Ekimi, açık alanın haricindeki bölgeler çok sık bir yapıya sahipse, sakal ekimi ve kaş ekimi için daha uygundur.
Operasyon süresi çok uzun olduğundan çok büyük hacimli alanlarda DHI Tekniği ile saç ekim yapılması tavsiye edilmez.