Saç mezoterapisi, FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi) tarafından onay almış, sonuçları ise oldukça etkili bir tıbbi uygulamadır. Seyrek saçları olan erkek ve kadınlar bu yöntemle saçlarını besleyerek daha sağlıklı saçlara sahip olabilirler. Saç mezoterapisi yönteminde ince uçlu iğneler kullanılarak saç derisine minimal dozajlarda mikroenjeksiyon yapılır.

Mikroenjeksiyon sayesinde cildin fonksiyonel tabakası olan dermis tabakası uyarılarak saç kökünün gerek duyduğu mineraller (oligo element), vitaminler ve düzenleyiciler dokuya verilir. İşlem lokal olarak uygulanır ve bu uygulama herhangi bir cinsiyet veya yaş ayrımı olmaksızın herkese yapılabilir.

 

Saç Mezoterapisi Yönteminin Avantajları Nelerdir?

Saç mezoterapisi yöntemi lokal olarak uygulanmakta ve yüksek kalitede sonuç vermektedir. Sadece istenilen bölgeler seçilerek farklı bölgelere uygulanabilir. Dökülen bölgenin uyarılırken diğer saç kökleri de bu uygulamadan olumlu olarak etkilenir. Bir diğer avantajı da az seansta uygulamanın tamamlanmasıdır. Çoğu uygulamada kişiler daha ilk anlarda saçlarındaki olumlu gelişmeyi fark ederler. Maliyeti düşük olan saç mezoterapisinde uygulanan ilaçlar hekimler tarafından uygulanır.

 

Saç Mezoterapisi Saç Çıkarıyor mu?

Bu uygulama sayesinde saç kökleri uyarılıp saç köklerinin ihtiyacı olan mineral ve vitaminler verildiğinden zayıf saçların tekrardan sağlıklı haline dönmesine zemin hazırlanmış olur.