Saç ekimi için uygun yaş aralığı nedir?

Saç ekimi için belirli bir yaş aralığı olmasa da erken yaşta yapılan saç ekimi operasyonları daha iyi sonuç vermektedir. Donor bölgesinde etkin ve sağlıklı kökleri bulunan her hasta saç ekimi operasyonuna girebilmektedir.

Başarı oranını etkileyen faktörler nelerdir?

* Ten renginizle saç renginizin kontrast oranı fazlaysa, seyreklik çok daha belirgin olur. Bu durumda kel görünümü kapatmak için çok daha fazla köke ihtiyaç duyulur, hastanın donor bölgesinde yeterli kök bulunması durumunda bu durumun da önüne geçilebilmektedir.

* Kalın saç yapısına sahip hastalarda görünüm açısından başarı oranı artmaktadır. Kalın saç yapıları ışığı bloke edecekleri için yoğunluk katar.

* Başarı oranını etkileyen diğer faktörlerden bir diğeri de dökülme tipidir. Örneğin erkeklerde yaygın olarak görülen erkek tipi dökülmeler ortalama 40 yaşına kadar devam etmektedir. Bu tip saç dökülmesi görülen hastalar genç yaşta saç ekim işlemi geçirse dahi zamanla dökülmeler devam edeceği için 2. bir saç ekimi operasyonuna ihtiyaç duyabilmektedirler. Bu sebeple doktorumuzdan ayrıntılı bilgi alarak size özel saç ekim operasyonunuzu planlamanız gerekmektedir.

* Ve tabii ki diğer bir önemli faktör de saç ekimi öncesi ve sonrasında size yapacağımız uyarılara kulak vermenizdir.